Haber

ÇAK Ekibi, Deprem Bölgesinde Arama Kurtarma Çalışmalarına Devam Ediyor

Çiğli Belediyesi Arama Kurtarma Grubu (ÇAK), ülkemizi etkisi altına alan depremin yıkıcı etkisini derinden hisseden Osmaniye’de arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde meydana gelen deprem, sel, yangın gibi birçok doğal afette aktif olarak arama kurtarma çalışmalarında görev alan ÇAK ekibi, bölgede AFAD ve İzmir İtfaiyesi ile koordineli olarak arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. İzmir Valiliği İl AFAD Acil Durum Müdürlüğü tarafından yönetilen Osmaniye merkezde. Depremin olduğu ilk günden itibaren arama kurtarma çalışmalarına katılan ÇAK grubu, Osmaniye’deki çalışmaların tamamlanmasının ardından ihtiyaç durumuna göre Adıyaman, Kahramanmaraş veya Hatay’a sevk edilecek.

Başkan Gümrükçü: “AFAD ile koordineli çalışıyoruz”

ÇAK ekibinin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “Depremin olduğu ilk gün AFAD Acil Durum Müdürlüğü ile irtibata geçtik. Bu görüşmeden sonra ekibimizi Osmaniye’ye gönderdik. Altı gündür orada arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyorlar. Ekibimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bölgenin ve kendi ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz. Çalışmalarını sağ salim tamamlayıp şehre dönmeleri için dualarımız onlarla” dedi.

“Yerel ekipler hayati önem taşıyor”

ÇAK grubunun geçmişten bugüne kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirten Gümrükçü, “Ülkemizin deprem bölgesinde yer aldığı göz önüne alındığında, yerel arama kurtarma ekipleri depreme hızlı müdahale için hayati önem taşıyor. olası doğal afetler durumunda. Çiğli Belediyesi olarak birçok doğal afetle mücadelede bizleri gururlandıran ÇAK ekibimizi genişletmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda Mahalle Arama Kurtarma (MAK) ekiplerimizi oluşturmaya başladık. Aynı acıları yaşamamak için üzerimize düşen sorumluluklar çerçevesinde hareket etmeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-golova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu