Haber

Milli karateci Sena Kızılaslan, Sırbistan’dan gümüş madalya ile Diyarbakır’a döndü.

Diyarbakır milli karateci Sena Kızılaslan, 21-23 Nisan tarihlerinde Sırbistan’ın Cacak kentinde düzenlenen Altın Kuşak Karate Turnuvası’nda güçlü rakiplerini mağlup ederek finale yükseldi. Kızılasla finalde ev sahibi Sırp rakibi Trikos Mina’ya 3-2 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türk Karate Milli Takımı, 21-23 Nisan tarihlerinde Sırbistan’ın Cacak kentinde düzenlenen ve 9 sporcunun katıldığı Golden Belt 52.

Karate tarihinde Diyarbakır’ı iki kez üst üste Avrupa karate şampiyonalarında temsil eden Türkiye ve Balkan karate şampiyonu milli sporcu Sena Kızılaslan, yaş grubu kategorilerinde her yıl Türkiye şampiyonlukları kazanarak adından söz ettiriyor.

17 ülkeden 1200’e yakın sporcunun katıldığı turnuvada, Avrupa arenasında ilk kez U21 ve büyükler kategorisinde milli kadroya adını yazdıran milli atlet Kızılaslan, adını almayı başardı. 6 güçlü rakibini yenerek finale adını yazdırdı. Finalde ise Sırp rakibi Trikos Mina’yı 3-2 yenerek gümüş madalyanın sahibi olurken, diğer madalyalarına bir yenisini daha ekleyerek Türkiye Karate Milli Takımı adına 8. madalyanın sahibi oldu.

“Kazandığım gümüş madalya, diğer tüm madalyalar kadar gurur verici ve anlamlıydı”

Sena Kızılaslan, Diyarbakır’dan herhangi bir spor kulübü adına değil, sadece Diyarbakır ve Türkiye Karate Milli Takımı adına mücadele edeceğini söyledi. Kızılaslan, her yıl katıldığı 8 yıllık karate sporu mesleğinde Türkiye şampiyonaları olduğunu ve Türkiye şampiyonalarında yaş kategorilerinde dereceler olduğunu belirterek, “Kazandığım her şampiyonluk çok önemli. Hakemlere 3-2 yenildim.” karar verdi ve gümüş madalya kazandı. Milli takımım için altın madalya kazanmak benim için büyük bir mutluluk olurdu. Fortune ikincilik madalyasıydı. Kazandığım gümüş madalya da diğer madalyalarım kadar gurur verici ve anlamlıydı” dedi.

Sena Kızılaslan, Sırbistan’da düzenlenen turnuva öncesinde günde iki kez antrenman yaparak çok kısa sürede hazırlandığını belirtti. Kurmay Antrenörüm Mehmet Müellif nezaretinde çalışmalarımı yaparak bu şampiyonaya hazırlandım. Allah nasip etti, madalya ile döndüm. Çok memnunum, çok memnunum, gümüş madalyamı özellikle Türkiye Karate Milli Grubuma, Diyarbakır halkına, her zaman maddi manevi desteklerini esirgemeyen aileme ve bana kazandım. Antrenörüm Mehmet Muharrir, Ahmet Yazar, Ayşe Meryem Yazar, Veysi Süngü ile müsabakalarda geride kalan Türk Karate Milli Grubu Antrenörlerim Gökhan Gündüz ve Hasan Çakkır’a emeklerinden dolayı takdim ediyorum. Emekleri için onlara sonsuz teşekkür ediyorum.”

Aslan Abid Uğuz: “Sporcularımızı tebrik ederiz”

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, Sırbistan’da düzenlenen turnuvanın 17 ülkeden 1200’e yakın sporcunun katılımıyla yapıldığını belirterek, “Federasyon olarak 9 milli sporcumuzla katıldık. Memnun kaldığımızı belirtmek isterim. 17 ülke arasında ikinci olarak kupayı ikinci sırada almak Türkiye Karate Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulu adına tüm grubumuzu, yönetimimizi, antrenörlerimizi, emek harcayan, madalya kazanan ve başarılı olan sporcularımızı kutluyorum. kazanamaz, başarılarının devamını dilerim” dedi. – DİYARBAKIR

haber-egil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu