Haber

Bakan Akar, Hatay’da gece çalışmalarını yerinde inceledi ve Mehmetçik’i denetledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sarsıntının yaralarını sarma çalışmalarının devam ettiği Hatay’da gece çalışmasında incelemelerde bulundu, devriye ve nöbet görevi yapan Mehmetçiklere nezaret etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hatay’a gelen Akar, gözlem, devriye, arama kurtarma ve yaşam destek faaliyetlerini yakından takip etmeye devam ediyor. ilk günden itibaren şehirde

Bakan Akar, dün akşam AFAD Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşmenin ardından beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile birlikte şehri ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

İlk olarak Antakya merkezde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri İrtibat Bürosuna giden Akar, gece nöbeti ve devriye faaliyetleri hakkında brifing aldı.

Kentte yaptığı incelemelerde sokaklarda nöbet tutan askerlerle de görüşen Akar, Mehmetçiğ’e verdikleri zor görevlerde kolaylıklar diledi.

Bakan Akar, MSB’ye bağlı ASFAT AŞ tarafından kurulan 10 bin kişilik yemekli yemek dağıtma kapasiteli mutfağı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait ekmek fırınını da inceleyerek Türk Silahlı Kuvvetleri’nin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Kuvvetler İnsani Yardım Tugayı.

haber-akcadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu