Ekonomi

Balık fiyatlarında düşüş: Vatandaşlar Karadeniz somonu ve yerli palamutu tercih etti

Genelde soğuk günlerin besini olarak bilinen balık, besin değerinden dolayı yaz aylarında birçok vatandaş tarafından tercih edilmektedir. Beylikdüzü’ndeki balık tezgahına gelen vatandaşlar, mevsimi olmamasına rağmen taze ve ucuz balığa yöneldi. Balıkçı Kenan Balcı’nın yaptığı indirimle Karadeniz somonu bu hafta 300 lira yerine 99 liradan, yerli palamut 150 lira yerine 80 liradan satışa sunuldu. İndirimi gören vatandaşların en çok bu balıkları tercih ettiği görüldü. Fiyat indirimlerinin 1 hafta Beylikdüzü’nde geçerli olacağı öğrenildi.

Balıkçı Kenan Balcı, “Denizler ekmeden biçtiğimiz tarlalarımız bizim için üretiyor. Bugün kampanyada Türk somonumuz var. Belgeli Türk somonumuzu. 300 lira yerine 99 liraya satıyoruz. 20 çeşit balık var. Müşterilerimize tavsiyemiz balığın ucuzunu tercih edin. Palamutumuz da ucuzladı. 30 lira 40 lira.” Tekrar alıp tekrar yiyelim diye ucuza yaptık. Balık, reçeteyle yazılmayacak tek ilaçtır. Balık doğal bir ilaçtır. Karadeniz ve Marmara Denizi Türk milletine bir armağandır. Kıymetini bilelim ve evimiz kadar temiz tutalım. Balık yiyelim, kendimiz yemesek de çocuklara yedirelim. Çocukların kemiklerini geliştirir, yaşlıların kan dolaşımını hızlandırır.”söz konusu.

Ali Karapınar isimli bir vatandaş Beylikdüzü’nde hep tezgahtan alışveriş yaptığını belirterek, ” Yaz kış balık almaya geliyoruz. Balıklar çok lezzetli ve taze, tavsiye ederiz”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu