Haber

Iğdır’da sıcak hava dalgası uyarısı

Yurt genelinde sıcak hava dalgasına ilişkin yapılan uyarıların ardından Iğdır’da valilik ve belediye, vatandaşları sıcaklara karşı uyardı.

Sıcak hava dalgasından etkilenen ülkemizde sıcaklıklar artarken, Iğdır Valiliği ve Belediyesi, saat 11:00 ile 16:00 saatleri arasında vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğine dikkat çekti. Valilik ve belediye tarafından yapılan uyarıda, “Meteorolojiden alınan son bilgilere göre ilimizde hava sıcaklıklarının 19.07.2023 Çarşamba gününden itibaren mevsim normallerinin 1 ila 5 derece üzerine çıkması bekleniyor. Sıcak hava, başta kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, günün en sıcak saatleri olan 11:00 ile 16:00 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar gölgelik alanlarda yürüyüş yaparken, bazı vatandaşlar ise gölgelik alanlarda istirahat etti. Mevsim normallerinin üzerinde seyredecek sıcaklıkların Pazartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor. – IĞDIR

habercinarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu